| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1331V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.33K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1331V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1331V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.33k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1331V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1331V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1331V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1331V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1331V.
| LGX2E681MELC25 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2E681MELC25.pdf | |
| B43851A9226M | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 15 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851A9226M.pdf | |
| EEU-FC1V820 | 82µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V820.pdf | |
| 16ZL68MEFC6.3X7 | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16ZL68MEFC6.3X7.pdf | |
| MALREKE00AA147LL0K | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 22.58 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA147LL0K.pdf | |
| MALREKA05DD168P00K | 6.8µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 39 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05DD168P00K.pdf | |
| EKXJ251ELL680MK25S | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ251ELL680MK25S.pdf | |
| MAL214251016E3 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214251016E3.pdf | |
| B43501E2337M82 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 300 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E2337M82.pdf | |
| B43255A5157M | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | B43255A5157M.pdf | |
| B43504C2827M | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C2827M.pdf | |
| B43501B5277M82 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B5277M82.pdf | |
| B43305A5337M67 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5337M67.pdf | |
| CGS903U025W5L | 90000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS903U025W5L.pdf | |
| UPW0J680MDH | 68µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW0J680MDH.pdf |