| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1301V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1301V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1301V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1301V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1301V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1301V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1301V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1301V.
| UVZ1J331MPD1TD | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1J331MPD1TD.pdf | |
| 865080653015 | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080653015.pdf | |
| UUX0J471MNL6GS | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUX0J471MNL6GS.pdf | |
| ECA-2DHG2R2B | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2DHG2R2B.pdf | |
| MALREKE00AA122L00K | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.23 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA122L00K.pdf | |
| UES1V220MPM | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1V220MPM.pdf | |
| SXR221M035ST | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 720 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR221M035ST.pdf | |
| EKY-101ELL561MLP1S | 560µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-101ELL561MLP1S.pdf | |
| LAK2G470MELB20 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G470MELB20.pdf | |
| 381LX472M050K022 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX472M050K022.pdf | |
| E36D750CPN453TDE3M | 45000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D750CPN453TDE3M.pdf | |
| MLP331M250EK1C | 330µF 250V Aluminum Capacitors FlatPack 426 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP331M250EK1C.pdf | |
| MLP281M450EB1D | 280µF 450V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 585 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP281M450EB1D.pdf | |
| EEV-HA1V221UP | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-HA1V221UP.pdf | |
| EET-ED2D152EA | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 99 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2D152EA.pdf |