| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1300V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1300V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1300V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1300V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1300V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1300V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1300V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1300V.
| EEE-HC1V330XP | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EEE-HC1V330XP.pdf | |
| UWX0G331MCL1GB | 330µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX0G331MCL1GB.pdf | |
| 860020375018 | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020375018.pdf | |
| UCX1H391MNQ1MS | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H391MNQ1MS.pdf | |
| UHW1K561MHD6TN | 560µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1K561MHD6TN.pdf | |
| 16MS7220MEFCT78X7 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16MS7220MEFCT78X7.pdf | |
| EEU-FC1E391B | 390µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E391B.pdf | |
| MAL213651331E3 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213651331E3.pdf | |
| 107LMX400M2BD | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.3157 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 107LMX400M2BD.pdf | |
| 229LMB025M2EE | ELECTROLYTIC | 229LMB025M2EE.pdf | |
| LKS1K222MESZ | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1K222MESZ.pdf | |
| 672D336F100DM5D | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.55 Ohm @ 120Hz | 672D336F100DM5D.pdf | |
| 600D476G050DE5 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D476G050DE5.pdf | |
| 36DX501F250AB2A | 500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX501F250AB2A.pdf | |
| UTS0J101MDD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS0J101MDD.pdf |