| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1271V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.27K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1271V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1271V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.27k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1271V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1271V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1271V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1271V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1271V.
| UES1H100MPM1TD | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1H100MPM1TD.pdf | |
| UHE0J821MPD | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHE0J821MPD.pdf | |
| UPW1V331MPD | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1V331MPD.pdf | |
| ECO-S1VA682BA | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 61 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1VA682BA.pdf | |
| UUJ2C330MNQ1MS | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2C330MNQ1MS.pdf | |
| 100ZLH560MEFC16X35.5 | 560µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLH560MEFC16X35.5.pdf | |
| MAL215051471E3 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL215051471E3.pdf | |
| UCA2C151MHD6 | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2C151MHD6.pdf | |
| 381LX102M160A012 | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX102M160A012.pdf | |
| 158LBB200M2EF | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 165.786 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 158LBB200M2EF.pdf | |
| B43540A5397M62 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5397M62.pdf | |
| 63MXG15000MEFCSN35X50 | 15000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 63MXG15000MEFCSN35X50.pdf | |
| E36D551HPN151MA67M | 150µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1.769 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | E36D551HPN151MA67M.pdf | |
| 36D123G040BC2A | 12000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D123G040BC2A.pdf | |
| 36D372F200DC2A | 3700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D372F200DC2A.pdf |