| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1270V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 127 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1270V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1270V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 127 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1270V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1270V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1270V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1270V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1270V.
| UUL1A221MNL1GS | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1A221MNL1GS.pdf | |
| EGPA250ELL222MK30S | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 29 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA250ELL222MK30S.pdf | |
| UCY2H180MHD3 | 18µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCY2H180MHD3.pdf | |
| 860010472002 | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010472002.pdf | |
| UKL1A681KPD1TD | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A681KPD1TD.pdf | |
| B41866E6827M000 | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 43 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | B41866E6827M000.pdf | |
| EEU-ED2V470SB | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2V470SB.pdf | |
| UAQ2G470MHD6TN | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2G470MHD6TN.pdf | |
| ELXY350ELL332MM40S | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can | ELXY350ELL332MM40S.pdf | |
| ESMH201VNN681MQ40S | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH201VNN681MQ40S.pdf | |
| UUD1C270MCR1GS | 27µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1C270MCR1GS.pdf | |
| SMH6.3VN393M22X50T2 | 39000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 26 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH6.3VN393M22X50T2.pdf | |
| LXY25VB33RM6X5LL | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | LXY25VB33RM6X5LL.pdf | |
| C1005X6S1A155K050BC | 1.5µF 10V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X6S1A155K050BC.pdf | |
| CDR34BX104AKWSAT | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | CDR34BX104AKWSAT.pdf |