| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1213V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 121K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1213V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1213V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 121k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1213V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1213V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1213V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1213V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1213V.
| EEU-FC1J391 | 390µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J391.pdf | |
| ESMR421VSN821MA45S | 820µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR421VSN821MA45S.pdf | |
| LNY2G152MSEF | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNY2G152MSEF.pdf | |
| LNK2W102MSEF | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2W102MSEF.pdf | |
| UCY2D820MHD1TO | 82µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D820MHD1TO.pdf | |
| 50MH51MEFCTZ4X5 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH51MEFCTZ4X5.pdf | |
| ECE-A0JKA331Q | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKA331Q.pdf | |
| MALREKA00PB310JL0K | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.33 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB310JL0K.pdf | |
| AFC226M35D16T-F | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 9.1 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC226M35D16T-F.pdf | |
| 80ZLH390MEFCG412.5X30 | 390µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLH390MEFCG412.5X30.pdf | |
| EKZN350ELL332MLP1S | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN350ELL332MLP1S.pdf | |
| EGPD500ELL272ML40H | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 25 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD500ELL272ML40H.pdf | |
| 400SAW100MEFCGC18X35 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400SAW100MEFCGC18X35.pdf | |
| ELXS181VSN561MP30S | 560µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS181VSN561MP30S.pdf | |
| ELXM421VSN820MQ25S | 82µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM421VSN820MQ25S.pdf |