| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1211V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.21K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1211V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1211V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.21k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1211V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1211V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1211V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1211V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1211V.
| UWG1V330MCL1GS | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWG1V330MCL1GS.pdf | |
| UWT0G220MCL1GB | 22µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0G220MCL1GB.pdf | |
| EEE-HB1C101AP | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1C101AP.pdf | |
| UKL1HR47KDDANATD | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1HR47KDDANATD.pdf | |
| AHA107M25E16B-F | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.7 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA107M25E16B-F.pdf | |
| 16ZLH2200MEFCG412.5X20 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16ZLH2200MEFCG412.5X20.pdf | |
| MAL215256228E3 | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL215256228E3.pdf | |
| B41252C8338M | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252C8338M.pdf | |
| LLS2C821MELA | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2C821MELA.pdf | |
| 510D107M035CC4D | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 510D107M035CC4D.pdf | |
| TE1105-E3 | 250µF 6V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1105-E3.pdf | |
| ELXG250VNN223MR50W | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXG250VNN223MR50W.pdf | |
| ESMM451VSN331MQ50S | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.005 Ohm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM451VSN331MQ50S.pdf | |
| 36DY393F075CD2A | 39000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY393F075CD2A.pdf | |
| MAL210445472E3 | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm 5000 Hrs @ 105°C | MAL210445472E3.pdf |