| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1210V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 121 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1210V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1210V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 121 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1210V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1210V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1210V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1210V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1210V.
| 250CFX22MEFC10X20 | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 250CFX22MEFC10X20.pdf | |
| UPM2V3R3MPD1TD | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2V3R3MPD1TD.pdf | |
| TVX1C102MCD1LT | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1C102MCD1LT.pdf | |
| ULR2G8R2MNL1GS | 8.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | ULR2G8R2MNL1GS.pdf | |
| EEE-HP0J100R | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HP0J100R.pdf | |
| ESRG350ETD221MJ09S | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESRG350ETD221MJ09S.pdf | |
| AVS477M10G24B-F | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS477M10G24B-F.pdf | |
| 200WA100MEFC16X20 | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 200WA100MEFC16X20.pdf | |
| B43254A9227M | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A9227M.pdf | |
| B43508C5277M62 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 460 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C5277M62.pdf | |
| B43760A5568M | 5600µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43760A5568M.pdf | |
| B41042A827M | 820µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A827M.pdf | |
| FK28X7R1H473K | 0.047µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK28X7R1H473K.pdf | |
| FK20C0G2A223J | 0.022µF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) | FK20C0G2A223J.pdf | |
| C1005NP01H820J050BA | 82pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005NP01H820J050BA.pdf |