| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D11R8V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.8 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D11R8V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D11R8V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.8 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D11R8V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D11R8V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D11R8V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D11R8V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D11R8V.
| LGU1J392MELB | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1J392MELB.pdf | |
| UPW1A470MDD1TD | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1A470MDD1TD.pdf | |
| 400RX301M6.3X11 | 1µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 130°C | 400RX301M6.3X11.pdf | |
| EEU-TP1V152SB | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 28 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1V152SB.pdf | |
| LNT1H334MSE | 330000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1H334MSE.pdf | |
| UPJ1C470MDD1TA | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1C470MDD1TA.pdf | |
| SLP271M315C5P3 | 270µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.229 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP271M315C5P3.pdf | |
| SLP222M180H9P3 | 2200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP222M180H9P3.pdf | |
| B43305B5397M | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B5397M.pdf | |
| E36D151LPN362TDA5N | 3600µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D151LPN362TDA5N.pdf | |
| B43510A9188M7 | 1800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 80 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A9188M7.pdf | |
| UHE0J151MDT | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHE0J151MDT.pdf | |
| KMQ450VS331M35X35T2 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.005 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | KMQ450VS331M35X35T2.pdf | |
| MVE50VC10RMF55TP | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 19.89 Ohm 1000 Hrs @ 105°C | MVE50VC10RMF55TP.pdf | |
| LXZ50VB181M10X16LL | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | LXZ50VB181M10X16LL.pdf |