| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D11R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.5 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D11R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D11R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.5 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D11R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D11R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D11R5V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D11R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D11R5V.
| LGW2W391MELC40 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2W391MELC40.pdf | |
| UPW1C330MDD | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1C330MDD.pdf | |
| EEU-FR1V222L | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1V222L.pdf | |
| SLPX682M050E5P3 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 68 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX682M050E5P3.pdf | |
| EKMG451ELL100MK20S | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMG451ELL100MK20S.pdf | |
| EEU-HD1E562 | 5600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1E562.pdf | |
| UZE1H3R3MCL1GB | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UZE1H3R3MCL1GB.pdf | |
| EMVY100ADA220ME55G | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVY100ADA220ME55G.pdf | |
| UEP2A2R2MED1TA | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP2A2R2MED1TA.pdf | |
| E36D400LPN103TA92M | 10000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400LPN103TA92M.pdf | |
| B43501E2228M87 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E2228M87.pdf | |
| MAL210659102E3 | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 96 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210659102E3.pdf | |
| ECE-P1KP223HA | 22000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 19 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-P1KP223HA.pdf | |
| 381EL391M250K022 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 380 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL391M250K022.pdf | |
| AVS106M50D16B-F | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 19.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS106M50D16B-F.pdf |