| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 115K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 115k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1153V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1153V.
| UVY2A471MHD1TN | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2A471MHD1TN.pdf | |
| LGNW6331MELB35 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGNW6331MELB35.pdf | |
| UVY1J330MED1TD | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1J330MED1TD.pdf | |
| UCY2C181MHD6 | 180µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C181MHD6.pdf | |
| 860160475026 | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160475026.pdf | |
| UVZ2W101MRD | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2W101MRD.pdf | |
| UCY2E820MHD9 | 82µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E820MHD9.pdf | |
| UVY2AR22MDD | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2AR22MDD.pdf | |
| B43821A1106M | 10µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | B43821A1106M.pdf | |
| EMVL350ADA330MF80G | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMVL350ADA330MF80G.pdf | |
| 400PX10MEFCKC10X16 | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400PX10MEFCKC10X16.pdf | |
| AFC227M06E16B-F | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC227M06E16B-F.pdf | |
| 50YXH560MEFCG412.5X25 | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXH560MEFCG412.5X25.pdf | |
| 63YXA1000MEFC16X25 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 63YXA1000MEFC16X25.pdf | |
| EPAG401ELL680MK40S | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EPAG401ELL680MK40S.pdf |