| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1151V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.15K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1151V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1151V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.15k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1151V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1151V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1151V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1151V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1151V.
| LGG2G102MELC50 | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2G102MELC50.pdf | |
| UVP1J100MED1TD | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1J100MED1TD.pdf | |
| 63ZLJ390M12.5X20 | 390µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLJ390M12.5X20.pdf | |
| EKXJ401ELL101MU40S | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ401ELL101MU40S.pdf | |
| UVK1A472MHD1TO | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1A472MHD1TO.pdf | |
| UPW1J100MDD1TA | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1J100MDD1TA.pdf | |
| MAL203876331E3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | MAL203876331E3.pdf | |
| ESMQ160ELL221MF11D | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ160ELL221MF11D.pdf | |
| EKMG350ETD102MK20S | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG350ETD102MK20S.pdf | |
| B41889A4228M | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 140 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A4228M.pdf | |
| B41851A9477M | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 350 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A9477M.pdf | |
| B43231C2687M | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C2687M.pdf | |
| B43540A9157M62 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9157M62.pdf | |
| B43508B2827M60 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B2827M60.pdf | |
| E36D150LPN743UC79M | 74000µF 15V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D150LPN743UC79M.pdf |