| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 113K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 113k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1133V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1133V.
| LNT2V222MSEF | 2200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNT2V222MSEF.pdf | |
| UCX1E182MNQ1MS | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 50 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1E182MNQ1MS.pdf | |
| UKL2A2R2KDD1TD | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A2R2KDD1TD.pdf | |
| UVY0J102MPD1TA | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY0J102MPD1TA.pdf | |
| USL1E330MDD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USL1E330MDD.pdf | |
| 16NSKV4.7M4X5.5 | 4.7µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 16NSKV4.7M4X5.5.pdf | |
| URS1E471MPD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1E471MPD.pdf | |
| 35ZT100M8X11.5 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 35ZT100M8X11.5.pdf | |
| 380LX821M180J042 | 820µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX821M180J042.pdf | |
| TVA1711 | 30µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1711.pdf | |
| 36DY473F015AM2A | 47000µF 15V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 25 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 36DY473F015AM2A.pdf | |
| 600D217G040DL5 | 210µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D217G040DL5.pdf | |
| MVE6.3VC47RME55TP | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10.58 Ohm 1000 Hrs @ 105°C | MVE6.3VC47RME55TP.pdf | |
| UHA1H100MHD | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UHA1H100MHD.pdf | |
| UPB2C330MPD | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2C330MPD.pdf |