| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.3K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.3k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1132V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1132V.
| LLS1V472MELA | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1V472MELA.pdf | |
| UUR1C221MCL6GS | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1C221MCL6GS.pdf | |
| UWX1H2R2MCL1GB | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1H2R2MCL1GB.pdf | |
| UMT1H0R1MDD1TP | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1H0R1MDD1TP.pdf | |
| EEU-HD1E101 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1E101.pdf | |
| EET-HC2W181DA | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.013 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2W181DA.pdf | |
| EEE-TG1K330P | 33µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1K330P.pdf | |
| AVE476M10D16T-F | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8.47 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE476M10D16T-F.pdf | |
| UTT1V330MDD1TA | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1V330MDD1TA.pdf | |
| 25YXJ2200M12.5X25 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXJ2200M12.5X25.pdf | |
| SH331M050ST | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 480 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH331M050ST.pdf | |
| B43504A9157M60 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9157M60.pdf | |
| MAL215982681E3 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 350 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215982681E3.pdf | |
| E91F451VND681MB65T | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 123 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F451VND681MB65T.pdf | |
| MLP842M035EA1D | 8400µF 35V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 59 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP842M035EA1D.pdf |