| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1131V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.13K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1131V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1131V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.13k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1131V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1131V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1131V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1131V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1131V.
| B41231A6159M | 15000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231A6159M.pdf | |
| URS1J470MPD1TD | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1J470MPD1TD.pdf | |
| CGS103U075V3C | 10000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 41 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS103U075V3C.pdf | |
| EKYB160ELL681MH15D | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKYB160ELL681MH15D.pdf | |
| UES1V220MPM1TD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1V220MPM1TD.pdf | |
| EKZN800ELL471MK30S | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN800ELL471MK30S.pdf | |
| UHV1E391MPD | 390µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1E391MPD.pdf | |
| EEU-FC1A222B | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A222B.pdf | |
| UKT1V102MHD | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1V102MHD.pdf | |
| 601D188G050JT1 | 1800µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D188G050JT1.pdf | |
| MLS133M010EK1A | 13000µF 10V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 81 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS133M010EK1A.pdf | |
| MLS383M010EB1D | 38000µF 10V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 31 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS383M010EB1D.pdf | |
| GRM155R70J105KA12D | 1µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R70J105KA12D.pdf | |
| C1812F475K5RAC7800 | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812F475K5RAC7800.pdf | |
| CC0805JKNPO9BN682 | 6800pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805JKNPO9BN682.pdf |