| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 113 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 113 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1130V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1130V.
| EEU-FC1A122 | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A122.pdf | |
| 860010672007 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010672007.pdf | |
| MAL215952122E3 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm 5000 Hrs @ 105°C | MAL215952122E3.pdf | |
| EEU-FM1E221B | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1E221B.pdf | |
| USW0J470MDD1TE | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW0J470MDD1TE.pdf | |
| UPS2V2R2MPD | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2V2R2MPD.pdf | |
| UTT1E330MDD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1E330MDD.pdf | |
| ESMG630EMC221MJ16S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG630EMC221MJ16S.pdf | |
| ELXV6R3ELL222MJ30S | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ELL222MJ30S.pdf | |
| EKZE160ELL392ML25S | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE160ELL392ML25S.pdf | |
| SLP682M025A3P3 | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 88 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP682M025A3P3.pdf | |
| TVA1601 | 4µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1601.pdf | |
| MALREKE00KS333MG0K | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 603 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00KS333MG0K.pdf | |
| LGY2C561MELZ | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2C561MELZ.pdf | |
| B41605B109M8 | 10000µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can 13 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605B109M8.pdf |