| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1073V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 107K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1073V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1073V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 107k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1073V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1073V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1073V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1073V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1073V.
| LGY1J392MELA40 | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1J392MELA40.pdf | |
| ECE-A0JN682U | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JN682U.pdf | |
| LQR2V103MSEJ | 10000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2V103MSEJ.pdf | |
| UMF1C150MDD | 15µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1C150MDD.pdf | |
| 687KXM035M | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 292.6 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 687KXM035M.pdf | |
| MAL211668109E3 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211668109E3.pdf | |
| 50TXW220MEFC6.3X50 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 50TXW220MEFC6.3X50.pdf | |
| ELXY160ELL272ML25S | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXY160ELL272ML25S.pdf | |
| MAL214094226E3 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214094226E3.pdf | |
| B43501F2128M87 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501F2128M87.pdf | |
| 39D107F075EL7 | 100µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D107F075EL7.pdf | |
| ECA-2AMR47I | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2AMR47I.pdf | |
| 63ZLH330M10X23 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLH330M10X23.pdf | |
| C0603X102JAGACAUTO | 1000pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603X102JAGACAUTO.pdf | |
| FG28C0G2E182JNT06 | 1800pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG28C0G2E182JNT06.pdf |