| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1052V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10.5K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1052V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1052V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10.5k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1052V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1052V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1052V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1052V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1052V.
| EEE-1HA101P | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1HA101P.pdf | |
| 380LX680M500J012 | 68µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.438 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX680M500J012.pdf | |
| LGNW6331MELA50 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGNW6331MELA50.pdf | |
| 860160373010 | 82µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160373010.pdf | |
| 420MXK390MEFCSN25X45 | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXK390MEFCSN25X45.pdf | |
| UVY1E682MHD | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1E682MHD.pdf | |
| B41868W5107M | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 387 mOhm @ 10kHz 1000 Hrs @ 150°C | B41868W5107M.pdf | |
| B43888A2226M | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 15.1 Ohm @ 120Hz | B43888A2226M.pdf | |
| 511D476M063CC4D | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.076 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D476M063CC4D.pdf | |
| AEB336M2GS44T-F | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB336M2GS44T-F.pdf | |
| B43501B9277M80 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9277M80.pdf | |
| 53D142F200MD6 | 1400µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D142F200MD6.pdf | |
| MLP491M250EA1D | 490µF 250V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 285 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP491M250EA1D.pdf | |
| MVE16VC10RMD55TP | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 33.15 Ohm 1000 Hrs @ 105°C | MVE16VC10RMD55TP.pdf | |
| B41022A4475M | 4.7µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | B41022A4475M.pdf |