| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1050V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 105 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1050V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1050V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 105 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1050V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1050V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1050V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1050V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1050V.
| LGU2P561MELA | 560µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2P561MELA.pdf | |
| ELXY100ELL221MF15D | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXY100ELL221MF15D.pdf | |
| UPW2A330MPD6TD | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW2A330MPD6TD.pdf | |
| UUX0J102MNL1GS | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUX0J102MNL1GS.pdf | |
| USW1HR33MDD1TP | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1HR33MDD1TP.pdf | |
| UPW2A6R8MDD1TA | 6.8µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW2A6R8MDD1TA.pdf | |
| 515D337M025CC6CE3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D337M025CC6CE3.pdf | |
| 10ZLG1500MEFC10X23 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10ZLG1500MEFC10X23.pdf | |
| MALREKE00FG433C00K | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 100 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00FG433C00K.pdf | |
| MALREKE05JG247X00K | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.644 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE05JG247X00K.pdf | |
| 477LBB200M2CD | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 352.74 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 477LBB200M2CD.pdf | |
| B43504E2687M60 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2687M60.pdf | |
| 80LSQ4700MEFC36X50 | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C | 80LSQ4700MEFC36X50.pdf | |
| MLS771M100EA1D | 770µF 100V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 238 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS771M100EA1D.pdf | |
| B41002A6106M | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | B41002A6106M.pdf |