| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1023V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 102K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1023V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1023V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 102k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1023V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1023V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1023V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1023V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1023V.
| EEU-FC1C222 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C222.pdf | |
| SLPX391M250A5P3 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX391M250A5P3.pdf | |
| UVR1A333MRD | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1A333MRD.pdf | |
| AVE337M06X16T-F | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.41 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE337M06X16T-F.pdf | |
| EET-HC2D102KA | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2D102KA.pdf | |
| PSU21635A | 216µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU21635A.pdf | |
| MAL213450478E3 | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213450478E3.pdf | |
| 35ZLH1000MEFCG412.5X20 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35ZLH1000MEFCG412.5X20.pdf | |
| SLP392M050E1P3 | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 119 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP392M050E1P3.pdf | |
| B43255A2477M | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | B43255A2477M.pdf | |
| B41693A8337Q7 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 220 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41693A8337Q7.pdf | |
| TVX1A472MCD | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1A472MCD.pdf | |
| LKS1E822MESZ | 8200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1E822MESZ.pdf | |
| E91F351VSN561MR65T | 560µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 156 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F351VSN561MR65T.pdf | |
| MAL219827181E3 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 531 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL219827181E3.pdf |