| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1003V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1003V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1003V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1003V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1003V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1003V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1003V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1003V.
| EEU-FR0J392 | 3900µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR0J392.pdf | |
| SK101M035ST | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.59 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK101M035ST.pdf | |
| 225CKR050M | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 75.358 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 225CKR050M.pdf | |
| URZ1J220MDD | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1J220MDD.pdf | |
| EEE-FK1H221B | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD | EEE-FK1H221B.pdf | |
| 30D506G050DD5A | 50µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D506G050DD5A.pdf | |
| B43508A2397M7 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2397M7.pdf | |
| 380LX123M025K022 | 12000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX123M025K022.pdf | |
| B41605A5129M8 | 12000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 13 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A5129M8.pdf | |
| B43504G2158M87 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504G2158M87.pdf | |
| MAL216358102E3 | 1000µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 125 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216358102E3.pdf | |
| CGH292T250V3L | 2900µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 53.1 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | CGH292T250V3L.pdf | |
| KMQ400VS221M25X35T2 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | KMQ400VS221M25X35T2.pdf | |
| UHC1C220MDD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UHC1C220MDD.pdf | |
| MAL212360479 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.1 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212360479.pdf |