| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1000V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1000V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1000V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1000V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1000V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1000V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1000V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1000V.
| EEV-FK2A101M | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK2A101M.pdf | |
| EEU-ED2D101 | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2D101.pdf | |
| UPA0J681MPD1TD | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA0J681MPD1TD.pdf | |
| LGG2W181MELZ40 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2W181MELZ40.pdf | |
| 158LBA200M2EG | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 165.79 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 158LBA200M2EG.pdf | |
| 16YXJ47MT15X11 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16YXJ47MT15X11.pdf | |
| UPS2F010MPD | 1µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2F010MPD.pdf | |
| ECE-A0JKS331I | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKS331I.pdf | |
| 35YXF100MEFCTA8X11.5 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 35YXF100MEFCTA8X11.5.pdf | |
| SN330M050ST | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.83 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN330M050ST.pdf | |
| B43866A4475M | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 88.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | B43866A4475M.pdf | |
| UFG1C222MHM | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1C222MHM.pdf | |
| UUH1H471MNQ1MS | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUH1H471MNQ1MS.pdf | |
| B43501B9157M7 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9157M7.pdf | |
| EKMM401VSN181MR30W | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VSN181MR30W.pdf |