| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ9R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ9R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ9R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | -100/ +600ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ9R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ9R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ9R1V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ9R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ9R1V.
| EEE-1VA470P | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1VA470P.pdf | |
| RFS-50V101MI5#5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | RFS-50V101MI5#5.pdf | |
| UVY1HR47MDD1TD | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1HR47MDD1TD.pdf | |
| UKT0J330MDD1TD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT0J330MDD1TD.pdf | |
| UPA1C681MPD6TD | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA1C681MPD6TD.pdf | |
| EGPD630ELL751MK30H | 750µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 42 mOhm | EGPD630ELL751MK30H.pdf | |
| MALREKB00AA315CL0K | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.12 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA315CL0K.pdf | |
| MAL215374339E3 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MAL215374339E3.pdf | |
| EGXE250ETD101MH12D | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EGXE250ETD101MH12D.pdf | |
| 380LQ821M250H052 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ821M250H052.pdf | |
| MAL205742102E3 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 160 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205742102E3.pdf | |
| B43601A9567M62 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9567M62.pdf | |
| E36D161HPS183ME92M | 18000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15.2 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D161HPS183ME92M.pdf | |
| MLP331M300EA0C | 330µF 300V Aluminum Capacitors FlatPack 399 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP331M300EA0C.pdf | |
| CL10A106MQ8NNNC | 10µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10A106MQ8NNNC.pdf |