| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ914V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ914V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ914V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ914V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ914V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ914V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ914V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ914V.
| 10PK1000MEFC8X11.5 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 10PK1000MEFC8X11.5.pdf | |
| UVK1V221MPD1TD | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1V221MPD1TD.pdf | |
| UKL1H102KHD | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H102KHD.pdf | |
| 860130478010 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 860130478010.pdf | |
| CGS253U075X4C | 25000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 39 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS253U075X4C.pdf | |
| USW1A220MDD1TE | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1A220MDD1TE.pdf | |
| UMT0J101MDD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT0J101MDD.pdf | |
| 6.3ZL1200MEFCT78X20 | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 6.3ZL1200MEFCT78X20.pdf | |
| B43866C2226M | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B43866C2226M.pdf | |
| EEU-TA1E471S | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1E471S.pdf | |
| MAL213234221E3 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.3 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL213234221E3.pdf | |
| MAL205768689E3 | 68µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 2.1 Ohm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205768689E3.pdf | |
| E36D201LPN102TA79N | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D201LPN102TA79N.pdf | |
| B43584A9338M3 | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 36 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584A9338M3.pdf | |
| ECO-S2DP102EA | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2DP102EA.pdf |