| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ621V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ621V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ621V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ621V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ621V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ621V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ621V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ621V.
| UZR1V220MCL1GB | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UZR1V220MCL1GB.pdf | |
| EEV-EB2E220SM | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2E220SM.pdf | |
| SLPX471M250A7P3 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX471M250A7P3.pdf | |
| URS1J470MPD1TD | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1J470MPD1TD.pdf | |
| UPA1C332MHD | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1C332MHD.pdf | |
| 865060243004 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865060243004.pdf | |
| 381LX680M400J012 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX680M400J012.pdf | |
| UUJ2G330MRQ1MS | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2G330MRQ1MS.pdf | |
| B43508A9227M7 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 560 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9227M7.pdf | |
| LPX681M160E1P3 | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX681M160E1P3.pdf | |
| MAL225652562E3 | 5600µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 59 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL225652562E3.pdf | |
| B43564A9828M7 | 8200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564A9828M7.pdf | |
| UPW2C331MRH | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2C331MRH.pdf | |
| KMG350VB3R3M10X12LL | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.545 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | KMG350VB3R3M10X12LL.pdf | |
| KY25VB101M6X11LL | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KY25VB101M6X11LL.pdf |