| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ4R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ4R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ4R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | -100/ +600ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ4R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ4R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ4R3V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ4R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ4R3V.
| EEU-FC0J680 | 68µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J680.pdf | |
| UPM1E820MED1TA | 82µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1E820MED1TA.pdf | |
| 100YXH270MEFC16X25 | 270µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXH270MEFC16X25.pdf | |
| MAL214899226E3 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214899226E3.pdf | |
| 688LBB025M2CC | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 73.14 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 688LBB025M2CC.pdf | |
| B43504F2228M7 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504F2228M7.pdf | |
| ERHA601LGC272MEC5M | 2700µF 600V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERHA601LGC272MEC5M.pdf | |
| M39018/04-2173M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/04-2173M.pdf | |
| URU0J472MRD | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU0J472MRD.pdf | |
| CL10C470JC8NNNC | 47pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C470JC8NNNC.pdf | |
| DEA1X3D221JA2B | 220pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.394" Dia (10.00mm) | DEA1X3D221JA2B.pdf | |
| CC0603MRY5V8BB104 | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603MRY5V8BB104.pdf | |
| C1005C0G1H330G050BA | 33pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005C0G1H330G050BA.pdf | |
| C317C471J2G5TA | 470pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm) | C317C471J2G5TA.pdf | |
| FK22C0G2J822J | 8200pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm) | FK22C0G2J822J.pdf |