| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ433V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ433V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ433V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ433V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ433V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ433V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ433V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ433V.
| URS1V221MPD1TD | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1V221MPD1TD.pdf | |
| UVZ1A222MPD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1A222MPD.pdf | |
| 381LX392M063J452 | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX392M063J452.pdf | |
| UCY2G680MHD3TN | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G680MHD3TN.pdf | |
| LNT2V472MSEH | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNT2V472MSEH.pdf | |
| EMLE160ADA100MD73G | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | EMLE160ADA100MD73G.pdf | |
| EKYB6R3ELL472MK25S | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYB6R3ELL472MK25S.pdf | |
| 25PX220MEFCTA6.3X11 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25PX220MEFCTA6.3X11.pdf | |
| 107KXM050M | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.6579 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 107KXM050M.pdf | |
| EKYA101ELL101MJ20S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKYA101ELL101MJ20S.pdf | |
| UUJ1A222MNQ1ZD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1A222MNQ1ZD.pdf | |
| 400WXA33MEFCGC18X20 | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400WXA33MEFCGC18X20.pdf | |
| TE1207.5-E3 | 30µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1207.5-E3.pdf | |
| TE1308-E3 | 75µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1308-E3.pdf | |
| 53D111F400JP6 | 110µF 400V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D111F400JP6.pdf |