| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ431V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ431V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ431V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ431V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ431V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ431V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ431V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ431V.
| EEU-FC1E221 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E221.pdf | |
| MALREKB00AA168JL0K | 6.8µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.5 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA168JL0K.pdf | |
| MAL215036221E3 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215036221E3.pdf | |
| UHV1A222MPD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1A222MPD.pdf | |
| EKYA350ELL272ML25S | 2700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYA350ELL272ML25S.pdf | |
| TE1106 | 300µF 6V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1106.pdf | |
| 678D397M016CD3D | 390µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 678D397M016CD3D.pdf | |
| MALIEYN07BB433L02K | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 89 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BB433L02K.pdf | |
| LGY2W221MELB | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2W221MELB.pdf | |
| EKMM401VND122MB80T | 1200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead | EKMM401VND122MB80T.pdf | |
| B43520A3188M | 1800µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 5000 Hrs @ 85°C | B43520A3188M.pdf | |
| MAL210166224E3 | 220000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210166224E3.pdf | |
| ECE-T1JP123EA | 12000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 35 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T1JP123EA.pdf | |
| FG18C0G1H392JNT06 | 3900pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG18C0G1H392JNT06.pdf | |
| CC0603KRX7R5BB225 | 2.2µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603KRX7R5BB225.pdf |