| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ3R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ3R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ3R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | -100/ +600ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ3R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ3R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ3R3V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ3R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ3R3V.
| EEA-GA1H4R7H | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1H4R7H.pdf | |
| 400HXG330MEFCSN30X35 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400HXG330MEFCSN30X35.pdf | |
| USF1A680MDD | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1A680MDD.pdf | |
| LGG2C152MELB35 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2C152MELB35.pdf | |
| EEU-HD1H102B | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1H102B.pdf | |
| UHE1E472MHD6 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1E472MHD6.pdf | |
| ECA-2CHG220 | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2CHG220.pdf | |
| EGPD250ELL472ML25H | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 28 mOhm | EGPD250ELL472ML25H.pdf | |
| EMVY500ADA100MF55G | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVY500ADA100MF55G.pdf | |
| UVZ2G010MPD1TA | 1µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2G010MPD1TA.pdf | |
| URZ1H330MDD1TA | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1H330MDD1TA.pdf | |
| USF0J221MDD | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF0J221MDD.pdf | |
| AHA476M35F24B-F | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA476M35F24B-F.pdf | |
| SXR152M010ST | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 180 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR152M010ST.pdf | |
| MALSECA00AH310LARK | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.59 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00AH310LARK.pdf |