| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ300V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ300V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ300V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ300V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ300V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ300V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ300V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ300V.
| 450BXW150MEFC18X45 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 450BXW150MEFC18X45.pdf | |
| EMVA630ADA100MF55G | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA630ADA100MF55G.pdf | |
| UHE1A222MHD6 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE1A222MHD6.pdf | |
| UVC2G150MPD | 15µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UVC2G150MPD.pdf | |
| EEE-1EA221AP | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1EA221AP.pdf | |
| EEA-GA1HR33B | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1HR33B.pdf | |
| ALS30A471DE400 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 267 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A471DE400.pdf | |
| UPJ1V121MPD1TD | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ1V121MPD1TD.pdf | |
| URZ2G470MHD1TN | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2G470MHD1TN.pdf | |
| MALREKA00BA133ML0K | 3.3µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 60.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00BA133ML0K.pdf | |
| MALREKE00AA233FM0K | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.823 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA233FM0K.pdf | |
| 477SAK050M | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 423 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 477SAK050M.pdf | |
| MAL214660681E3 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214660681E3.pdf | |
| MALREKV00JG222P00K | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12.1 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00JG222P00K.pdf | |
| 567LBB200M2BF | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 296.05 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 567LBB200M2BF.pdf |