| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ134V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ134V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ134V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ134V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ134V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ134V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ134V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ134V.
| UPA1A122MPD6TD | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA1A122MPD6TD.pdf | |
| B43310A5129M | 12000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43310A5129M.pdf | |
| 860010375018 | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010375018.pdf | |
| MAL211658229E3 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211658229E3.pdf | |
| ELXV250ELL392ML40S | 3900µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV250ELL392ML40S.pdf | |
| MAL214099515E3 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214099515E3.pdf | |
| B43601F2567M60 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2567M60.pdf | |
| LKX2G271MESB35 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2G271MESB35.pdf | |
| 381LX152M160K042 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX152M160K042.pdf | |
| B43508D2827M | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508D2827M.pdf | |
| E36D101LPN982UDA5N | 9800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN982UDA5N.pdf | |
| UPW2A3R3MDH | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW2A3R3MDH.pdf | |
| GRM0225C1E2R0BA03L | 2pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E2R0BA03L.pdf | |
| C1206C223M2RACTU | 0.022µF 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C223M2RACTU.pdf | |
| GRM32RR71H824KA01L | 0.82µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32RR71H824KA01L.pdf |