| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ133V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ133V.
| UCY2W220MHD | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2W220MHD.pdf | |
| LNY2G272MSEF | 2700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNY2G272MSEF.pdf | |
| EEU-FM1E221BJ | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1E221BJ.pdf | |
| B43540B2827M82 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B2827M82.pdf | |
| B43540C9227M | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C9227M.pdf | |
| MALIEYH07CV468H02K | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 57 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07CV468H02K.pdf | |
| E82D250VNN104MAA0T | CAP ALUM 10000UF 25V RADIAL | E82D250VNN104MAA0T.pdf | |
| CGS822U025R4C | 8200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 19 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS822U025R4C.pdf | |
| E36D101LPN303UEA5M | 30000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN303UEA5M.pdf | |
| UTM1E3R3MED1TD | 3.3µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UTM1E3R3MED1TD.pdf | |
| GRM219R71E274KA01D | 0.27µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM219R71E274KA01D.pdf | |
| GCM2165C1H331JA16D | 330pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCM2165C1H331JA16D.pdf | |
| GRT21BR61E475KA02L | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRT21BR61E475KA02L.pdf | |
| CL21C680GBANNNC | 68pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21C680GBANNNC.pdf | |
| K271K10C0GF53L2 | 270pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K271K10C0GF53L2.pdf |