| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ131V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ131V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ131V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ131V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ131V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ131V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ131V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ131V.
| UPW1H181MPD | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1H181MPD.pdf | |
| LGU2Z152MELC | 1500µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2Z152MELC.pdf | |
| URS2A0R1MDD1TD | 0.1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2A0R1MDD1TD.pdf | |
| 63ZLJ150M8X20 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 63ZLJ150M8X20.pdf | |
| 25ZLH68MEFC5X11 | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25ZLH68MEFC5X11.pdf | |
| UPM1J121MPD1TD | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1J121MPD1TD.pdf | |
| UPS1E4R7MDD | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E4R7MDD.pdf | |
| UVR2C4R7MED | 4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2C4R7MED.pdf | |
| USF1V330MDD1TA | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1V330MDD1TA.pdf | |
| UPV1V680MGD | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1V680MGD.pdf | |
| MAL203675101E3 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203675101E3.pdf | |
| B41866C8477M000 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 83 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | B41866C8477M000.pdf | |
| 25YXG2700MEFC12.5X40 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25YXG2700MEFC12.5X40.pdf | |
| 380LQ222M063H022 | SNAPMOUNTS | 380LQ222M063H022.pdf | |
| B43252B157M | 150µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252B157M.pdf |