| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13 OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ130V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ130V.
| UCW1C221MCL1GS | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCW1C221MCL1GS.pdf | |
| UUQ1E330MCL1GB | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1E330MCL1GB.pdf | |
| UKW0J153MHD | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW0J153MHD.pdf | |
| UPM0J681MPD6TD | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM0J681MPD6TD.pdf | |
| 865060362011 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865060362011.pdf | |
| 16TXV47M6.3X6.1 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1 Ohm 1000 Hrs @ 125°C | 16TXV47M6.3X6.1.pdf | |
| ECA-1CHG331B | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1CHG331B.pdf | |
| UCY2E330MPD | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E330MPD.pdf | |
| MAL205877222E3 | 2200µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 87 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205877222E3.pdf | |
| 600D277G015DG4 | 270µF 15V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D277G015DG4.pdf | |
| CG252U100V4C | 2500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG252U100V4C.pdf | |
| 400LSG4700MEFC77X121 | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | 400LSG4700MEFC77X121.pdf | |
| GRM0335C2A3R4CA01J | 3.4pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C2A3R4CA01J.pdf | |
| GJM0335C1E6R5CB01D | 6.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1E6R5CB01D.pdf | |
| K391J10C0GH5UH5 | 390pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K391J10C0GH5UH5.pdf |