| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WJ114V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110K OHM 5% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WJ114V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WJ114V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WJ114V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WJ114V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WJ114V is new and unused, you can buy ERJ-P6WJ114V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WJ114V.
| EEU-FM1E471 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1E471.pdf | |
| UPB2V271MRD6 | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2V271MRD6.pdf | |
| 6.3ZLJ4700M12.5X25 | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLJ4700M12.5X25.pdf | |
| MAL209679102E3 | 1000µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 262 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209679102E3.pdf | |
| CG652U050V3C | 6500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG652U050V3C.pdf | |
| E36D151LPN123TED0N | 12000µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D151LPN123TED0N.pdf | |
| MAL211057602E3 | 6000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 19.1 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL211057602E3.pdf | |
| LXZ10VB682M18X25LL | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXZ10VB682M18X25LL.pdf | |
| LPW332M1HP25V-W | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 151 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPW332M1HP25V-W.pdf | |
| C2012C0G1H562J060AA | 5600pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G1H562J060AA.pdf | |
| C1005JB1H222M050BA | 2200pF 50V Ceramic Capacitor JB 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005JB1H222M050BA.pdf | |
| RDE5C2A390J0S1H03A | 39pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDE5C2A390J0S1H03A.pdf | |
| C1812C473JAGAC7800 | 0.047µF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812C473JAGAC7800.pdf | |
| TMK105BJ333KV-F | 0.033µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | TMK105BJ333KV-F.pdf | |
| CGA4J2X7R2A104M125AA | 0.10µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J2X7R2A104M125AA.pdf |