| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF9762V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 97.6K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF9762V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF9762V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 97.6k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF9762V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF9762V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF9762V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF9762V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF9762V.
| 25TLV1000M12.5X13.5 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 25TLV1000M12.5X13.5.pdf | |
| 380LX682M035J022 | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 69 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX682M035J022.pdf | |
| LGU2D821MELB | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2D821MELB.pdf | |
| 100YXJ0.47MT15X11 | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100YXJ0.47MT15X11.pdf | |
| 35NA22MEFC5X11 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 35NA22MEFC5X11.pdf | |
| MALREKA05AA122J00K | 2.2µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 60.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05AA122J00K.pdf | |
| EEE-HP1E4R7R | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HP1E4R7R.pdf | |
| 35YXH270MEFCTA8X20 | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 35YXH270MEFCTA8X20.pdf | |
| B41858C4228M8 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 41 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C4228M8.pdf | |
| 100YXF330MEFC16X25 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXF330MEFC16X25.pdf | |
| B43504A9826M80 | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.07 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9826M80.pdf | |
| ELXS3B1VSN221MQ25S | 220µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS3B1VSN221MQ25S.pdf | |
| ESMH800VSN822MR50S | 8200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VSN822MR50S.pdf | |
| MALIEYN07BA427L02K | 2700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 106 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BA427L02K.pdf | |
| EKMR451VSN271MA25S | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR451VSN271MA25S.pdf |