| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF9761V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.76K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF9761V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF9761V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.76k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF9761V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF9761V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF9761V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF9761V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF9761V.
| UVP1E100MDD | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1E100MDD.pdf | |
| UVK1C331MED1TD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1C331MED1TD.pdf | |
| UVR1C220MDD1TD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1C220MDD1TD.pdf | |
| UPT2P221MHD | 220µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2P221MHD.pdf | |
| 860160380043 | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160380043.pdf | |
| 861101484014 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861101484014.pdf | |
| MAL214239109E3 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214239109E3.pdf | |
| UKT1E220MDD | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1E220MDD.pdf | |
| UPM1A151MED | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1A151MED.pdf | |
| EKXJ251ELL151MK40S | 150µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ251ELL151MK40S.pdf | |
| 380LQ561M420A042 | SNAPMOUNTS | 380LQ561M420A042.pdf | |
| 400SXC220MEFCSN35X30 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400SXC220MEFCSN35X30.pdf | |
| B43254A4687M | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A4687M.pdf | |
| MAL205258331E3 | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 385 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205258331E3.pdf | |
| PSU24335A | 243µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU24335A.pdf |