| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF9532V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 95.3K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF9532V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF9532V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 95.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF9532V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF9532V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF9532V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF9532V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF9532V.
| LGUW6331MELB | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGUW6331MELB.pdf | |
| 860010772006 | 2.2µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010772006.pdf | |
| UKW2A3R3MDD1TD | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2A3R3MDD1TD.pdf | |
| UUR1C681MNL1GS | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1C681MNL1GS.pdf | |
| UZS0J330MCL1GB | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UZS0J330MCL1GB.pdf | |
| 860160578027 | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860160578027.pdf | |
| UUJ2C330MNQ1MS | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2C330MNQ1MS.pdf | |
| 25ZLH2200MEFC16X20 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25ZLH2200MEFC16X20.pdf | |
| UPM1K560MPD1TA | 56µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1K560MPD1TA.pdf | |
| EMZF250ADA330MF73G | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMZF250ADA330MF73G.pdf | |
| 63ZLH560MEFCGC16X20 | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLH560MEFCGC16X20.pdf | |
| B43584B4828M3 | 8200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584B4828M3.pdf | |
| MLS132M100EB1C | 1300µF 100V Aluminum Capacitors FlatPack 143 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS132M100EB1C.pdf | |
| CC0603KRX7R6BB103 | 10000pF 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603KRX7R6BB103.pdf | |
| C1005X8R2A332K050BE | 3300pF 100V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X8R2A332K050BE.pdf |