| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF93R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 93.1 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF93R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF93R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 93.1 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF93R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF93R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF93R1V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF93R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF93R1V.
| EMZA250ADA470MF61G | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMZA250ADA470MF61G.pdf | |
| UMW0J101MDD1TP | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW0J101MDD1TP.pdf | |
| 50SKV100M8X10.5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 50SKV100M8X10.5.pdf | |
| B43858B5225M | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858B5225M.pdf | |
| UPJ1C821MPD | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1C821MPD.pdf | |
| UCY2D820MHD3 | 82µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D820MHD3.pdf | |
| LKX2G151MESZ35 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2G151MESZ35.pdf | |
| LLS2C122MELC | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2C122MELC.pdf | |
| B43540A5227M2 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5227M2.pdf | |
| 381LX392M100A452 | 3900µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX392M100A452.pdf | |
| MAL205679472E3 | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 75 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205679472E3.pdf | |
| MVY50VC22RMF55TP | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | MVY50VC22RMF55TP.pdf | |
| TC53 | 12µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 8.65 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TC53.pdf | |
| F110E128MFK | 1200µF 2.5V Aluminum Capacitors Nonstandard SMD 5 mOhm 5000 Hrs @ 105°C | F110E128MFK.pdf | |
| CBR08C309BAGAC | 3pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CBR08C309BAGAC.pdf |