| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF9313V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 931K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF9313V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF9313V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 931k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF9313V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF9313V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF9313V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF9313V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF9313V.
| UCY2H270MHD6 | 27µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2H270MHD6.pdf | |
| EEE-FT0J152GP | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 105°C | EEE-FT0J152GP.pdf | |
| ESMH451VNN101MQ25S | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.486 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH451VNN101MQ25S.pdf | |
| 450USC150MEFCSN30X25 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USC150MEFCSN30X25.pdf | |
| 381LX471M160A202 | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX471M160A202.pdf | |
| EMVE101GDA331MMN0S | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE101GDA331MMN0S.pdf | |
| MAL205044223E3 | 22000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 36 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205044223E3.pdf | |
| 39D157F100FP6 | 150µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D157F100FP6.pdf | |
| 600D107F050DG4 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.5 Ohm @ 120Hz | 600D107F050DG4.pdf | |
| CL05B102KA5NNNC | 1000pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B102KA5NNNC.pdf | |
| GRM188R71C123KA01D | 0.012µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71C123KA01D.pdf | |
| GRM155R61A124KE19D | 0.12µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R61A124KE19D.pdf | |
| C1608C0G2A222K080AA | 2200pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G2A222K080AA.pdf | |
| CGA6L4NP02J153J160AA | 0.015µF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CGA6L4NP02J153J160AA.pdf | |
| CC0603CRNPO9BNR50 | 0.50pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603CRNPO9BNR50.pdf |