| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF9310V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 931 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF9310V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF9310V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 931 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF9310V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF9310V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF9310V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF9310V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF9310V.
| UWZ1A220MCL1GB | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1A220MCL1GB.pdf | |
| EEE-HA1H101UP | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1H101UP.pdf | |
| UPM0J272MHD1TO | 2700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM0J272MHD1TO.pdf | |
| ECO-S1EA822BA | 8200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 61 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1EA822BA.pdf | |
| 25YXA47MEFCT15X11 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25YXA47MEFCT15X11.pdf | |
| EKY-100EC3102MH20D | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKY-100EC3102MH20D.pdf | |
| UMF1A330MDD1TE | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1A330MDD1TE.pdf | |
| MAL211839478E3 | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 24 Ohm 4000 Hrs @ 125°C | MAL211839478E3.pdf | |
| 672D226F150DT5D | 22µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D226F150DT5D.pdf | |
| SLPX391M385H5P3 | 390µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX391M385H5P3.pdf | |
| 381LX223M010J032 | 22000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX223M010J032.pdf | |
| 350VXR560MEFCSN35X50 | 560µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 350VXR560MEFCSN35X50.pdf | |
| UWT0J101MCR1GB | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0J101MCR1GB.pdf | |
| B41002A8474M | 0.47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | B41002A8474M.pdf | |
| C0603C104K4RACTU | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C104K4RACTU.pdf |