| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF9101V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF9101V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF9101V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF9101V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF9101V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF9101V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF9101V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF9101V.
| ECE-A0JKS470 | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKS470.pdf | |
| EKMG451ELL2R2MJC5S | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG451ELL2R2MJC5S.pdf | |
| UVZ2C101MHD | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2C101MHD.pdf | |
| UVZ0J332MPD1TD | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ0J332MPD1TD.pdf | |
| UVZ1C221MED1TA | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1C221MED1TA.pdf | |
| MAL214261331E3 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214261331E3.pdf | |
| UBT1J330MPD1TA | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1J330MPD1TA.pdf | |
| 678D157M035CD4D | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 678D157M035CD4D.pdf | |
| ESMH101VSN332MA30S | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH101VSN332MA30S.pdf | |
| B43305A9827M80 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9827M80.pdf | |
| A100J15C0GH5TAA | 10pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm) | A100J15C0GH5TAA.pdf | |
| C317C102K2R5TA | 1000pF 200V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm) | C317C102K2R5TA.pdf | |
| FG16C0G1H683JNT06 | 0.068µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FG16C0G1H683JNT06.pdf | |
| CDR31BP101BFWSAT | 100pF 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CDR31BP101BFWSAT.pdf | |
| FK24C0G1H332J | 3300pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm) | FK24C0G1H332J.pdf |