| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF9092V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 90.9K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF9092V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF9092V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 90.9k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF9092V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF9092V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF9092V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF9092V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF9092V.
| UCS2C470MPD1TD | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UCS2C470MPD1TD.pdf | |
| UBT1J101MPD1TD | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | UBT1J101MPD1TD.pdf | |
| 25YXF220MEFC8X11.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 25YXF220MEFC8X11.5.pdf | |
| 381LX152M250A052 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX152M250A052.pdf | |
| LGU2C122MELC | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2C122MELC.pdf | |
| EKZN160ELL182MJ25S | 1800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN160ELL182MJ25S.pdf | |
| UPJ2A390MPD6TD | 39µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2A390MPD6TD.pdf | |
| 860160380043 | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160380043.pdf | |
| 10YXG1000M10X16 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10YXG1000M10X16.pdf | |
| 400SAW39MEFC18X20 | 39µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400SAW39MEFC18X20.pdf | |
| B41689A7827Q001 | 820µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 401 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41689A7827Q001.pdf | |
| EKMH250VSN183MR40S | 18000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 28 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH250VSN183MR40S.pdf | |
| B43601C2108M80 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C2108M80.pdf | |
| E36D400HPN103TA67N | 10000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400HPN103TA67N.pdf | |
| B41605C8568M9 | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 13 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605C8568M9.pdf |