| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF8873V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 887K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF8873V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF8873V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 887k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF8873V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF8873V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF8873V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF8873V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF8873V.
| MAL214271479E3 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214271479E3.pdf | |
| USV0J330MFD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV0J330MFD.pdf | |
| MAL214254785E3 | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214254785E3.pdf | |
| ESMQ161ELL220MJC5S | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ161ELL220MJC5S.pdf | |
| EKXJ221ELL221MK50S | 220µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ221ELL221MK50S.pdf | |
| 381LR181M450H042 | SNAPMOUNTS | 381LR181M450H042.pdf | |
| B41505A228M | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 56 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A228M.pdf | |
| CGS124U016V4C | 120000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS124U016V4C.pdf | |
| RDE5C2A271J0M1H03A | 270pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | RDE5C2A271J0M1H03A.pdf | |
| HMJ325B7223KNHT | 0.022µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | HMJ325B7223KNHT.pdf | |
| 885012208068 | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 885012208068.pdf | |
| CC0805JRNPO0BN101 | 100pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805JRNPO0BN101.pdf | |
| GRM32DR72D224KW01L | 0.22µF 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32DR72D224KW01L.pdf | |
| GRM1885C1H7R9CA01D | 7.9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H7R9CA01D.pdf | |
| K822M10X7RH5TH5 | 8200pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K822M10X7RH5TH5.pdf |