| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF8870V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 887 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF8870V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF8870V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 887 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF8870V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF8870V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF8870V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF8870V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF8870V.
| UKL1C101MPD1TD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C101MPD1TD.pdf | |
| LGY1K182MELZ35 | 1800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1K182MELZ35.pdf | |
| UBT2A100MPD1TD | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT2A100MPD1TD.pdf | |
| 25TKV220M8X10.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | 25TKV220M8X10.5.pdf | |
| UCPW6181MHD | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCPW6181MHD.pdf | |
| URS2A331MHD1TN | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2A331MHD1TN.pdf | |
| UPX1E331MHD | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | UPX1E331MHD.pdf | |
| 50USC3300MEFCSN20X35 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 50USC3300MEFCSN20X35.pdf | |
| EKMH6R3VSN273MQ35T | 27000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH6R3VSN273MQ35T.pdf | |
| B43504A2397M | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2397M.pdf | |
| TVA1603-E3 | 8µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1603-E3.pdf | |
| 187LMX400M2CE | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.8421 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 187LMX400M2CE.pdf | |
| B43540F2108M82 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 75 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2108M82.pdf | |
| E81D251VRT561MB25C | CAP ALUM 560UF 250V RADIAL | E81D251VRT561MB25C.pdf | |
| UHE1E102MPT | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1E102MPT.pdf |