| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF84R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 84.5 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF84R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF84R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 84.5 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF84R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF84R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF84R5V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF84R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF84R5V.
| UPW1H121MPD6TD | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1H121MPD6TD.pdf | |
| 25ZLH1800MEFC12.5X25 | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25ZLH1800MEFC12.5X25.pdf | |
| 450MXG220MEFCSN22X50 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXG220MEFCSN22X50.pdf | |
| UPM2D010MPD | 1µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2D010MPD.pdf | |
| UCY2D470MPD | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D470MPD.pdf | |
| EKXG351ELL820MM25S | 82µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG351ELL820MM25S.pdf | |
| MAL214650152E3 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214650152E3.pdf | |
| E81D251VQT422ABA0W | CAP ALUM 4200UF 250V RADIAL | E81D251VQT422ABA0W.pdf | |
| E36D501MLS722MEM9M | 7200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D501MLS722MEM9M.pdf | |
| UVR1H222MHA | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H222MHA.pdf | |
| URU2D220MHD | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU2D220MHD.pdf | |
| UPB2D220MPD1TD | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2D220MPD1TD.pdf | |
| CBR02C509B3GAC | 5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CBR02C509B3GAC.pdf | |
| FG24C0G2A103JNT06 | 10000pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) | FG24C0G2A103JNT06.pdf | |
| VY2331K29Y5SS6TV5 | 330pF 440VAC Ceramic Capacitor Y5S Radial, Disc 0.295" Dia (7.50mm) | VY2331K29Y5SS6TV5.pdf |