| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF8453V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 845K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF8453V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF8453V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 845k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF8453V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF8453V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF8453V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF8453V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF8453V.
| UPM1K181MHD1TO | 180µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K181MHD1TO.pdf | |
| ESMH350VSN472MP30S | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 88 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VSN472MP30S.pdf | |
| LKG1J103MKN | CAPACITOR | LKG1J103MKN.pdf | |
| UPW1V470MED1TA | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V470MED1TA.pdf | |
| 25ZL680MEFCT810X20 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 25ZL680MEFCT810X20.pdf | |
| UHD0J222MPD1TD | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHD0J222MPD1TD.pdf | |
| ESMG251ETD100MJ16S | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG251ETD100MJ16S.pdf | |
| ELXV101ETD121MK25S | 120µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV101ETD121MK25S.pdf | |
| UPB1A221MED | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1A221MED.pdf | |
| 515D109M010FR6AE3 | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D109M010FR6AE3.pdf | |
| 380LQ103M050J052 | SNAPMOUNTS | 380LQ103M050J052.pdf | |
| SLPX331M385E7P3 | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX331M385E7P3.pdf | |
| ESMH100VSN683MA40S | 68000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 12 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH100VSN683MA40S.pdf | |
| LPX221M350A4P3 | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 904 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX221M350A4P3.pdf | |
| B43305C2687M60 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2687M60.pdf |