| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF8452V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 84.5K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF8452V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF8452V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 84.5k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF8452V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF8452V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF8452V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF8452V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF8452V.
| LGR2W151MELC30 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2W151MELC30.pdf | |
| UPW2A820MPD | 82µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2A820MPD.pdf | |
| EEV-HD1C221P | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-HD1C221P.pdf | |
| UUG1E222MNQ1MS | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1E222MNQ1MS.pdf | |
| UPJ2A331MHD6TN | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2A331MHD6TN.pdf | |
| 382LX123M080N062 | 12000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX123M080N062.pdf | |
| USW1A470MDD | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1A470MDD.pdf | |
| EEU-EB1J470SJ | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1J470SJ.pdf | |
| MALREKA00DE422D00K | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 140 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00DE422D00K.pdf | |
| ELXV800ELL821MM35S | 820µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV800ELL821MM35S.pdf | |
| LGY2Z681MELA | 680µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2Z681MELA.pdf | |
| LGY2Z681MELB | 680µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2Z681MELB.pdf | |
| B43504J2108M | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504J2108M.pdf | |
| E32D800HPN683MED0M | 68000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.4 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D800HPN683MED0M.pdf | |
| EEV-FK1H221GP | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1H221GP.pdf |