| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF8451V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.45K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF8451V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF8451V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.45k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF8451V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF8451V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF8451V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF8451V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF8451V.
| EEE-FT1A152AP | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 60 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FT1A152AP.pdf | |
| 380LX470M500H012 | 47µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.5 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX470M500H012.pdf | |
| MLP331M400EB0A | 330µF 400V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 530 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MLP331M400EB0A.pdf | |
| ECE-A1HKAR22 | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HKAR22.pdf | |
| EEU-FR1J181B | 180µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1J181B.pdf | |
| UPS0J471MPD1TD | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS0J471MPD1TD.pdf | |
| 16TZV33M5X6.1 | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 16TZV33M5X6.1.pdf | |
| LAK2G560MELA20 | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G560MELA20.pdf | |
| MAL212016332E3 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 28 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212016332E3.pdf | |
| LPX271M400E5P3 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX271M400E5P3.pdf | |
| E32D750HPN122WA54M | 1200µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D750HPN122WA54M.pdf | |
| CGS292U050R3C | 2900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS292U050R3C.pdf | |
| K104Z15Y5VF5TL2 | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K104Z15Y5VF5TL2.pdf | |
| GJM1555C1HR30WB01D | 0.30pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1HR30WB01D.pdf | |
| C1206C680J5GACTU | 68pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C680J5GACTU.pdf |