| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF82R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82.5 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF82R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF82R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82.5 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF82R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF82R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF82R5V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF82R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF82R5V.
| EEU-FR0J682SB | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR0J682SB.pdf | |
| 860010480022 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010480022.pdf | |
| 336RZM050M | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.029 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 336RZM050M.pdf | |
| ELXY500ELL180MEB5D | 18µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXY500ELL180MEB5D.pdf | |
| URZ1V330MDD | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1V330MDD.pdf | |
| MAL201331689E3 | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201331689E3.pdf | |
| 16ZL2200MEFC12.5X25 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16ZL2200MEFC12.5X25.pdf | |
| 500D227M010CB2T | 220µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D227M010CB2T.pdf | |
| B43252C337M | 330µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252C337M.pdf | |
| B43305B9567M87 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 240 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9567M87.pdf | |
| EKMH800VQT183MB80T | 18000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 14 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VQT183MB80T.pdf | |
| MLP123M025EA1A | 12000µF 25V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 57 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP123M025EA1A.pdf | |
| MLP263M010EA0D | 26000µF 10V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 51 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP263M010EA0D.pdf | |
| CGS352T450W5L | 3500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 42 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS352T450W5L.pdf | |
| 10YXG3300M12.5X25 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 10YXG3300M12.5X25.pdf |